Halı Nezaman Temizlenir
Halı Nezaman Temizlenir-1

Halımızın Temizlenme İhtiyacı Olduğuna Nasıl Karar Veririz

1) Birinci yöntem:

Arkasını görmek  için halıyı ucundan katlayın, düğüm ve atkılarda kir veya toz varsa zemin örtünüzün  temizlenmesi  gerekir.

2) İkinci yöntem:

Beyaz, hafif nemli bir havlu ile halıyı hav yönüne doğru lokal olarak ovalayın, eğer havlu kirlenirse halımızın temizlenmesi gerekiyordur.

Halının Düşmanı, Kum Toz Kir Ve Lekelerdir.
Halıyı temizleyerek şunları elde ederiz:

 İyi bir görüntü elde ederiz,

 Etrafımızı ferahlaştırır, huzurlu ve sağlıklı tutmuş oluruz,

Ömrünü uzatmış oluruz.

Yün, ipek ve pamuk gibi malzemelerden yapılmış kaliteli şark halılarının, liflerini korumak, doğal boyalarını korumak ve renk solmasını önlemek için son derece dikkatli bir şekilde temizlenmesi gerekmektedir.

Bir temizliğin başarılı olmasına yardımcı olmak istiyorsanız, zamanında temizlemelisiniz. Temizlenen halının ihtiyaçlarına göre temizlik metodolojileri ve ürünleri değişiklik gösterebilir. Yıkamacınıza,  önceki temizliklerde yapılan işlemleri, leke oluşum nedenini ve halı özelliğini açıklayın ki, arındırma için seçeceği yöntemde isabetli olsun. Örneğin: Halınızda lekeler varsa, bunları Halı Yıkamacıya gösterin. Ona ne kadar süredir orada olduklarını ve onlara neyin sebep olduğunu söyleyin. Bazı  idrar, küf, klor veya oksitlenmiş lekeler çıkmayabilir. Bunu biliyorsanız, gerçekçi olmayan beklentiler sizin sağlığınızı tehdit etmez.

Halı yıkamacınızı doğru bir şekilde seçtikten sonra, temizlik aşamasında talimatlara uyan,  gereken deneyime sahip  bir profesyonel personel olduğundan emin olabilirsiniz.

Yorum bırakın

Yorumunuz incelendikten sonra yayınlanacaktır. *

WhatsAppWhatsApp