Halıda Köpek Sidiği
Halıda Köpek Sidiği-1

En eğitimli evcil hayvanlar bile bazen idrar kazası geçirir ve fark edilmesi genellikle olaydan çok sonra bulunur. Hasar miktarı duruma göre değişebilir.  Onun diyeti, ona verilen ilaçlar, sağlığı, cinsiyeti ve üreme döngüsü gibi bir çok faktörlere bağlıdır. Bu etkenlerden dolayı bazı idrar lekeleri halıda veya koltukta kalıcı hasarlara neden olabilir.

Köpek yada kedinizin idrarının pH değeri duruma göre değişebilir ve bu nedenle asidikten nötre veya alkaliye kadar değişebilir. En güvenli çözüm sidik olan bölgeyi eski haline getirmeye çalıştığınız nötr bir solüsyondur. Hız, en iyi sonuçlara ulaşmada en önemli faktördür. Halı alanında idrar fark ederseniz, nemi silmek için beyaz bir havlu kullanın. Sentetik lifler, renk aktarımına yünden çok daha dayanıklıdır. Havluda renk görürseniz işlemi durdurun. Bir havlu veya mısır nişastası ile halıdan mümkün olduğunca fazla nemi almaya çalışın ve bir uzman çağırın. Renk değişikliği yoksa, bir bardak ılık suya ¼ çay kaşığı sıvı bulaşık deterjanı (ağartıcısız ve lanolinsiz) koyun ve bölgeyi ıslatın. Çözeltiyi bir süre bırakın ve temiz bir havluyla kurulayın (ovmayın). Ilık suyla durulayın ve solüsyonun uygulamasını tekrarlayın. Deterjan solüsyonu ve suyla yıkamaya devam edin ve leke çıktığında kurulayın. Sabırlı olun ve aşırıya kaçmayın. İşlem sonunda halının tamamen kuruması gerekir ki zemindeki nem sorun yaratmasın.

Uygun, bölgesel temizlik bile çoğu pis kokuyu giderir. Kokular ve lekeler kalırsa, çıkarma ve derinlemesine temizlik için enzim ürünleri kullanan profesyonel bir temizleyiciye başvurmalısınız.

Yorum bırakın

Yorumunuz incelendikten sonra yayınlanacaktır. *

WhatsAppWhatsApp