Lekeleri nasıl çıkarırım?
Lekeleri nasıl çıkarırım?-1

Halıdaki ketçap lekesi; Her şeyden önce mümkün olduğunca fazla ketçapı halıdan alıp, ılık su ve deterjan karışımıyla silmelisiniz. Onu ovmamalısın.
Yoğurt lekesi; Halılardak yoğurt lekeleri olması durumunda lekeyi halı yıkama şampuanıyla silin. Leke çıkmaz ise, yeri beyaz ispirto ile silebilirsiniz.
Halıda çikolata lekesi; Çikolata lekeleri için çikolatanın kurumasını bekleyin ve lekeyi kazıyın. Son olarak, karışımı bir bezle ılık su ve deterjanla silin.
Halıda tentürdiyot lekesi; Saf amonyak ile tampon yapılmalıdır.
Halıdaki kan; Tampon etkisi olan soğuk suyla nemlendirilmiş bir bez hazırlayın. Deterjan ve soğuk su karışımı ile silin. Silme sırasında ovalamayın.
Halıdaki oje lekesi; Renksiz bir kumaşa aseton ekleyin ve tampon hareketleri uygulayın. Ardından deterjan ve ılık su karışımı ile silin.
Halıdaki çay lekesi; Zaman kaybetmeden, beyaz bir kolonya bez ile tampon yapın ve ardından ılık suyla durulayın.
Halıda balmumu lekesi; Lekenin üzerine emici bir leke kağıdı koyun ve ılık bir ütüyle ütüleyin. Perkloroetilen, şampuan ve durulama ile bir tampon yapın.
Halıda nar suyu lekesi; Halı beyaz bir kolonyalı bezle yıkanmalıdır. Renkli kumaş kullanılamaz.
Halıdaki sakız lekesi; Sakız buzla iyice sertleştikten sonra, bir bıçak veya sert bir fırça kullanarak halıdan kazınmalıdır.

Yorum bırakın

Yorumunuz incelendikten sonra yayınlanacaktır. *

WhatsAppWhatsApp